Cena Ethereum Classic (ETC) poszybowała w górę.Jak długo się utrzyma?

Home » Cena Ethereum Classic (ETC) poszybowała w górę.Jak długo się utrzyma?

Cena Ethereum Classic była jedną z najlepiej radzących sobie kryptowalut w tym tygodniu. Jego token ETC skoczył do wysokiego poziomu 28 USD, co było najwyższym poziomem od maja tego roku. Skoczył o około 120% od swojego najniższego poziomu w tym roku, podnosząc swoją całkowitą kapitalizację rynkową do ponad 3,4 miliarda dolarów.

Dlaczego ETC gwałtownie rośnie?

Cena Ethereum Classic gwałtownie wzrosła w ciągu ostatnich kilku dni, mimo że nie było żadnych większych wiadomości w jego ekosystemie. Dlatego ten rajd jest głównie z powodu korelacji on i off między ETH i ETC. Poza tym, ETC powstał po hard forku Ethereum.

Etherem stał się najlepiej radzącą sobie kryptowalutą o dużej kapitalizacji w ciągu ostatnich kilku dni. W ciągu ostatnich siedmiu dni wzrosła o ponad 42%. Co najważniejsze, skoczył z rocznego niskiego poziomu 800 USD do ponad 1500 USD.

Wyniki Ethereum zostały przypisane silnym wynikom blue-chipowych protokołów DeFi w jego ekosystemie. Ostatnio większość tokenów, takich jak Aave, Uniswap, Compound i Curve, gwałtownie skoczyła.

Ten rajd wynika głównie z tego, że inwestorzy wierzą, że te platformy będą nadal dobrze sobie radzić po zakończeniu obecnej krypto-zimy.

Dalej cena Ethereum rośnie, ponieważ inwestorzy dopingują nadchodzące wydarzenie związane z merge. W oświadczeniu z zeszłego tygodnia deweloperzy platformy powiedzieli, że uważają, że połączenie obecnej platformy proof-of-work i Beacon Chain nastąpi w trzecim kwartale.

Ethereum merge będzie największym wydarzeniem w branży blockchain w tym roku ze względu na zmiany, które przyniesie. Na przykład przekształci Ethereum z proof-of-work (PoW) w proof-of-stake (PoS). Umożliwi również zwykłym użytkownikom stawianie monet.

Ethereum Classic nadal będzie platformą proof-of-work. To wyjaśnia, dlaczego nie przyciągnęła tak wielu deweloperów jak Ethereum.

Prognoza ceny Ethereum Classic

Wykres dzienny pokazuje, że cena ETC była w silnym byczym trendzie w ciągu ostatnich kilku dni. Moneta przesunęła się powyżej zstępującej linii trendu, która jest pokazana na fioletowo. Przesunęła się również nieco powyżej 25-dniowej i 50-dniowej średniej ruchomej, podczas gdy wskaźnik siły względnej (RSI) przesunął się powyżej poziomu wykupienia.

W szczególności, moneta uformowała coś, co wygląda jak wzór głowy i ramion. Dlatego też istnieje prawdopodobieństwo, że w ciągu najbliższych kilku dni powróci do niedźwiedziego trendu. Jeśli tak się stanie, następne kluczowe wsparcie znajdzie się na poziomie 20 dolarów.

Leave a Reply