Home » Coinbase

Recenzja giełdy Coinbase

Coinbase jest jedną z najpopularniejszych giełd kryptowalutowych w branży. Jednym z głównych powodów jest to, że sprawiają, że super łatwo jest dla pierwszych użytkowników kupić Bitcoin za pomocą PayPal lub karty debetowej / kredytowej, a także przelewu bankowego. Platforma obsługuje obecnie ponad 50 różnych kryptowalut, w tym główne monety, takie jak Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash i Litecoin.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Coinbase, to koniecznie przeczytaj nasz obszerny przewodnik. Omówimy czym jest ta giełda, jakie kryptowaluty obsługuje, jakie są ich opłaty, jak dobre jest ich bezpieczeństwo i wiele więcej.

recenzja giełdy coinbase

Jako przegląd migawkowy, Coinbase jest z pewnością godną uwagi giełdą do rozważenia. Będziesz miał dostęp do większej liczby kryptowalut, są one silnie regulowane, akceptują wiele metod płatności, a co najlepsze – masz również możliwość pójścia na skróty.

Czym jest Coinbase?

Coinbase to jedna z najlepszych giełd kryptowalut, która umożliwia kupno i sprzedaż szeregu walut cyfrowych. Obejmuje to popularne kryptowaluty, takie jak Bitcoin i Ethereum, a także tokeny ERC-20, takie jak USDC. Uruchomiona w 2012 roku, giełda z siedzibą w USA twierdzi, że ma ponad 89 milionów użytkowników.

Jednym z głównych odwołań do korzystania z Coinbase jest to, że pozwalają one kupować i sprzedawać kryptowaluty za pomocą codziennych metod płatności. Obejmuje to kartę debetową i kredytową, przelew bankowy, a w niektórych przypadkach – PayPal (Coinbase jest jedną z najbardziej znanych platform kryptowalutowych Paypal).

W odpowiedzi na zwiększenie bazy klientów Coinbase, platforma niedawno wydała siostrzaną giełdę kryptowalut o nazwie Coinbase Pro (wcześniej GDAX).

Jak działa Coinbase?

Coinbase różni się nieco od innych znanych giełd kryptowalutowych, ponieważ jest bardziej brokerem niż wymianą. Oznacza to, że kiedy kupujesz kryptowaluty na platformie, w rzeczywistości kupujesz monety bezpośrednio od Coinbase, w przeciwieństwie do handlu nimi z innymi użytkownikami.

W zamian za to Coinbase pobiera opłaty za wpłatę i wypłatę środków, a także opłatę transakcyjną / handlową za każdym razem, gdy kupujesz lub sprzedajesz monety.

Kiedy już kupisz kryptowaluty na platformie, możesz je wypłacić do prywatnych portfeli Bitcoin lub przechowywać na swoim koncie Coinbase.

Jakie kryptowaluty obsługuje Coinbase?

W chwili pisania tego tekstu w kwietniu 2022 roku, Coinbase obsługuje 10 różnych kryptowalut. Aby zobaczyć, co możesz kupić w ramach swojego konta Bitcoin, wystarczy udać się do sekcji Kupno / Sprzedaż i wyświetlić listę rozwijaną.

Najpopularniejsze z nich to oczywiście Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) i Bitcoin Cash (BCH).

Poza tym dostępne sa kryptowaluty “altcoiny” takie jak : XRP (XRP), EOS (EOS), Stellar Lumens (XLM), Tezos (XTZ), Chainlink (LINK), USD Coin (USDC), Ethereum Classic (ETC), Dash (DASH), Basic Attention Token (BAT), Zcash (ZEC), 0x (ZRX), Augur (REP), Dai (DAI), Orchid (OXT).

Pulpit nawigacyjny platformy Coinbase

Jedną z najlepszych cech Coinbase jest to, że platforma jest super łatwa w użyciu. Chociaż wymiana doskonale nadaje się dla tych, którzy mają dużo doświadczenia w handlu, jest również świetna dla początkujących.

pulpit platformy coinbase

Kiedy po raz pierwszy zalogujesz się do witryny, natychmiast zostaniesz przedstawiony z głównym pulpitem nawigacyjnym. W górnej części ekranu, będziesz miał możliwość kupić bitcoin lub sprzedać go, zobaczyć swoje konto, dostęp do dodatkowych narzędzi handlowych i zmienić swoje ustawienia. Jak widać na powyższym zrzucie ekranu, platforma jest naprawdę rześka, co ułatwia nawigację przez wszystkie różne opcje pulpitu nawigacyjnego.

kupuj na coinbase

Masz również możliwość przeglądania swojego portfela kryptowalut w naprawdę prosty sposób. Obejmuje to bieżącą cenę w lokalnej walucie i jaki procent monety wzrosły lub spadły w ciągu ostatnich 24 godzin. Po przejściu do strony ustawień możesz zmienić widok portfela, aby pokazywał wybrane kryptowaluty, a także możesz rozszerzyć statystyki 24-godzinnego wzrostu / spadku na dłuższy okres.

Pulpit nawigacyjny Coinbase jest również naprawdę przydatny do przeglądania historii konta. Obejmuje to raporty dotyczące twoich historycznych transakcji. Możesz również wyświetlić pełną listę transakcji, które wykonałeś, wraz z odpowiednimi opłatami, które zapłaciłeś.

Jak się zarejestrować i handlować na Coinbase

Jeśli zamierzasz iść dalej i otworzyć konto w Coinbase, to poniżej zamieściliśmy szczegółowy przewodnik krok po kroku.

Krok 1. Otwórz konto w Coinbase

Po pierwsze, będziesz musiał udać się na oficjalną stronę internetową Coinbase i kliknąć na “Otwórz konto”. Tutaj będziesz musiał wprowadzić szereg informacji osobistych, takich jak pełna nazwa prawna i kraj zamieszkania.

Krok 2. Potwierdź swój adres e-mail i numer telefonu

Po wprowadzeniu swoich danych osobowych, będziesz musiał następnie zweryfikować swój adres e-mail. Po prostu kliknij na link, który Coinbase wysyła na Twój adres e-mail, a zostanie on potwierdzony. Będziesz musiał również potwierdzić swój numer telefonu. Aby to zrobić, Coinbase wyśle unikalny PIN na swój telefon. Po jego otrzymaniu należy go następnie wprowadzić na swoje konto w Coinbase.

Ważne jest, abyś podał prawidłowy numer telefonu, ponieważ będzie on potrzebny do zalogowania się na konto, jeśli skonfigurujesz uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Jest to dodatkowy krok bezpieczeństwa, który omówimy w dalszej części naszego artykułu recenzja giełdy Coinbase.

Krok 3. Zweryfikuj swoją tożsamość

Aby zachować zgodność z regulatorami, Coinbase jest zobowiązany do weryfikacji Twojej tożsamości przed rozpoczęciem handlu. Będzie to wymagało przesłania kopii dokumentu tożsamości wydanego przez rząd. Będzie to musiała być kopia paszportu lub kopia prawa jazdy. W zależności od kraju, w którym mieszkasz, możesz być upoważniony do przesłania wydanego przez rząd dowodu osobistego.

Ponieważ Coinbase korzysta z FinTechu, który jest w stanie automatycznie zweryfikować Twoje ID, powinieneś mieć potwierdzoną tożsamość w ciągu kilku minut. Jeśli przesłana przez Ciebie kopia nie jest wystarczająco wyraźna, wtedy będziesz musiał przesłać ją ponownie.

Będziesz musiał również zrobić selfie, aby potwierdzić, że jesteś prawdziwym właścicielem przesłanego ID. Możesz to zrobić za pośrednictwem komputera stacjonarnego lub urządzenia mobilnego.

Krok 4. Wpłata środków

Na tym etapie naszego przewodnika krok po kroku powinieneś mieć już w pełni zweryfikowane konto Coinbase. Następny krok będzie wymagał od Ciebie wpłaty środków. Twoje opcje depozytu będą oparte na kraju zamieszkania, jednak w większości przypadków będzie to albo karta debetowa/kredytowa lub przelew bankowy.

Kliknij na “dodaj metodę płatności”, a następnie zdecyduj, jaką metodę depozytu chcesz połączyć. Najszybszym sposobem na wpłatę środków jest karta debetowa lub kredytowa, ponieważ jest ona natychmiastowa. Jeśli chcesz wpłacić większe kwoty, możesz rozważyć użycie przelewu bankowego. Jednakże, może to potrwać do tygodnia, zanim fundusze dotrą na Twoje konto, więc miej to na uwadze.

Krok 5. Kup kryptowaluty

Więc teraz, gdy otworzyłeś swoje konto, zweryfikowałeś swoją tożsamość i zdeponowałeś fundusze, jesteś teraz gotowy, aby kupić kilka kryptowalut. Masz możliwość zakupu 50 różnych tokenów i kryptowalut. Nie zapominaj, że zapłacisz opłatę transakcyjną w wysokości 1,49% za każdym razem, gdy kupisz lub sprzedasz na Coinbase.

W górnej lub prawej części ekranu kliknij na ” kupno / sprzedaż

kup krypto na coinbase

Po czymzobaczysz listę, która wyświetla kryptowaluty, które możesz kupić.

Następnie musisz wprowadzić kwotę kryptowaluty, którą chcesz kupić, w swojej lokalnej walucie. Zobaczysz równoważną kwotę w aktualizacji kryptowaluty w polu, a także zobaczysz opłaty po prawej stronie.

Wreszcie, aby zakończyć swój handel, po prostu kliknij niebieskie pole, które wyświetla “Kup Bitcoin”. Oczywiście, jeśli kupujesz inną kryptowalutę, będzie to wyświetlało nazwę monety, którą kupujesz!

Czy Coinbase ma portfel mobilny?

Coinbase oferuje teraz mobilny portfel, który pozwala przechowywać szereg kryptowalut. w tym wszystkie tokeny ERC-20. Dzięki temu możesz wysyłać i otrzymywać kryptowaluty za pomocą jednego kliknięcia. Portfel jest dostępny do pobrania zarówno w sklepach iTunes, jak i Android.

Jeśli nie chcesz używać telefonu komórkowego do przechowywania swoich kryptowalut, będziesz musiał przechowywać je na swoim koncie Coinbase. Nie zapominaj, że jeśli twoje konto zostanie zhakowane, możesz stracić całe swoje saldo.

Czy Coinbase ma aplikację?

Coinbase ma aplikację mobilną, która jest dostępna zarówno na urządzeniach z systemem iOS, jak i Android. Aplikacja pozwala na wykonywanie wszystkich tych samych funkcji konta, które można wykonać online. Obejmuje to możliwość kupowania i sprzedawania kryptowalut, wpłacania i wypłacania środków oraz przeglądania historii konta.

Wniosek

Jeśli chodzi o giełdy kryptowalut, Coinbase jest z pewnością tam, gdzie są najlepsze platformy handlowe obecnie na rynku. Platforma sprawia, że kupowanie monet jest bardzo łatwe, co jest idealne, jeśli jesteś początkującym handlowcem. Są one również świetne, jeśli chcesz użyć karty debetowej lub kredytowej do zdeponowania środków, ponieważ można to zrobić natychmiast.

Leave a Reply

Coinbase
4.8/5